220 tys. złotych dla hospicjum

Na XVIII Bal Charytatywny na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie przybyło blisko 200 gości, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo tę diecezjalną placówkę paliatywną. Zabawa odbyła się 10 lutego w hotelu Amber Port w Darłówku, a zebrano podczas niej 226.892 zł.

Organizatorem balu była Fundacja Morze Miłości, a jej patronem honorowym bp diecezjalny Zbigniew Zieliński. Na balu obecny był także Edward Dajczak, który od początku towarzyszył temu charytatywnemu przedsięwzięciu. Obecni byli też ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej, ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum, prowincjał franciszkanów o. Wojciech Kulig.

Biskup Zieliński wyraził radość z uczestnictwa w mającym długą tradycję charytatywnym wydarzeniu. ‒ Bal charytatywny łączy w sobie dwie bardzo istotne rzeczy, które pozornie trudno ze sobą połączyć: z jednej strony dobrą zabawę, z drugiej myśl o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, a dzisiaj w tym konkretnym gronie myślimy o osobach chorych terminalnie. Ciesząc się z możliwości spędzenia tego karnawałowego czasu w takim dobrym szampańskim nastroju, tym bardziej chcemy wyrazić radość z tego, że jesteśmy zdrowi, szczęśliwi i że chcemy się ze sobą spotykać pomagając jednocześnie tym, którzy radości w taki sposób nie doświadczają – powiedział biskup Zieliński. Wyraził także wdzięczność wobec Fundacji „Morze Miłości” za pracę na rzecz diecezjalnego hospicjum i osiągnięcia minionych lat.