Wyjazd integracyjny dla Wolontariuszy

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprosiła Wolontariuszy na wyjazd integracyjno-szkoleniowy. Spotkanie odbyło się w weekend 25- 26 listopada 2023 roku w Ośrodku Charytatywnym Aniołów Stróżów dla Dzieci i Młodzieży w Kołobrzegu. Gościem specjalnym była s. Beata Zawiślak ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, specjalista ds. formacji wolontariatu oraz współautorka podręcznika „Dobra jest więcej", będącego odpowiedzią na potrzeby opiekunów i członków grup zaangażowanych w pomoc innym.

Urszulanka podpowiadała, w jaki sposób działalność Szkolnych Kół Caritas może być odpowiedzią na fakt, że wielu młodych odchodzi od Kościoła. Ukazała wolontariat jako przestrzeń, którą warto ich zainteresować.

Na dwudniowe spotkanie złożyły się nauczanie, warsztaty, Msza św., spotkanie integracyjne, rekreacja. Warsztaty odbyły się w ramach projektu pt. „Promocja i formacja działań Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej”, którego celem jest opracowanie strategii rozwoju organizacji, przeszkolenie pracowników centrum wolontariatu, stworzenie narzędzi do komunikacji z wolontariuszami, wzmocnienie motywacji wolontariuszy i relacji między organizacją a wolontariuszami. Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

PROO_zestawienie_1_plik_edytowalny_KOLOR.png